To koronapasienter isolert på sengepost, én får intensivbehandling
Fire ansatte er smittet ved sykehusene i Nord-Trøndelag nå.
(Trønder-Avisa) Siden mandag er én koronapasient ved sykehuset Levanger utskrevet, mens to fortsatt mottar behandling på sengeposten i isolasjon. Pasienten som den siste tiden har fått intensivbehandling, mottar fortsatt dette. Det opplyser Helse Nord-Trøndelag i en pressemelding.
Ytterligere én ansatt er bekreftet smittet. Vedkommende jobber ved Namsos sykehus. Vedkommende er nærkontakt med en person i karantene, og sykehuset mener derfor at smitten har skjedd utenfor sykehuset.
Fortsatt er tre ansatte ved sykehuset Levanger smittet av korona. 44 ansatte er i karantene.
– Noen er i karantene på grunn av milde symptomer, er testet og avventer prøvesvar. HNTs retningslinjer sier at ansatte som føler seg syke og/eller har symptomer skal holde seg hjemme, teste seg og bidra til å overholde et strengt smittevernregime.
Kommentarer til denne saken